دختر کاندیداتور ما

سلام دوستای خوبم.امیدوارم همتون صحیح و سالم باشید و خدای ناکرده مثل ما به خاطر بیماری تو این روزها و شبهای عزیز خونه نشین نشده باشید.

یادتونه تو این پستراجع به جشنواره برترین کودک ایرانی (البته از نظر قیافه)گفته بودم؟یادتون نیست خب دوباره میگم:

مجله(دوهفته نامه)سیب سبز که مرجع خوب و مفیدی درباره سلامتی،پزشکی،کاهش وزن و پوست و مو و....هست یه جشنواره برگزار کرده با عنوان جشنواره کودکان ایرانی،که از اون دسته پدر و مادرهایی که فکر میکنن بچه هاشون خیلی خوشگلن و تکن و....دعوت کرده تا عکسهای بچه هاشون رو برای مجله بفرستن تا در این جشنواره شرکت کنن.البته اونایی که هنوز خودشون نی نی دار نشدن هم میتونن عکس بچه های خوشگل دوست و فامیل و در و همسایه رو بفرستن واسه مجله(به شرطی که شر نشه)

بعد از بین عکسهایی که فرستاده میشه تو دفتر مجله یه تعداد عکس انتخاب میشن و در هر شماره چندتاشون چاپ میشن.عکسهای چاپ شده کدهایی دارن که مخاطبهای مجله با ارسال پیامک به سامانه پیام کوتاه سیب سبز به کودک مورد نظرشون رأی میدن و در پایان کودکی که بیشترین درصد آرا رو بیاره برنده است.

جایزه ش هم جایزه ویژه ۵٠٠ هزار تومنی به برترین عکس،و چاپ عکس کودکان منتخب روی جلد ماهنامه ست.

البته من به شخصه با عنوان این جشنواره مشکل دارم."برترین کودک ایرانی"

ملاک برای انتخاب برترین کودک از روی یه عکس آیا چیزی به جز زیبایی ظاهریه؟به نظرم حداقل باید یه اسم دیگه روش میگذاشتن.

این هفته سومین سری عکسها چاپ شد که عکس رضوان خاتون ما هم جزو اونا بود(عکس زیر)

هر کی مجله رو دید احیاناً خواست به دختر ما رأی بده میتونه کد ١٢۴٣ رو به شماره ٢٠٠٠١١٢۴ اس ام اس کنه.شایان ذکر است که در پایان جشنواره در صورت انتخاب دختر گل ما به عنوان برترین کودک،چون عین ۵٠٠ هزار تومن به حساب خانوم خانوما واریز میشه،با شرمندگی از رأی دهندگان عزیز تنها به تشکری خشک و خالی قدردانی میشهخجالت

شرایط شرکت در جشنواره:

١)سن کودک باید بین ١ تا ۵ سال باشد.(البته تا شماره قبل اعلام کرده بودن بین ٢ تا ۶ سال،که ما هم رو همین حساب عکس پسری رو نفرستاده بودیم.خب دیر نشده الان میفرستیم ان شاءالله)

٢)حتی عکسهایی که با موبایل هم گرفتید شانس انتخاب شدن داره.

٣)کودک نباید حتماً فرزند خود شما باشه.

۴)با ارسال چند عکس شانس خودتون رو افزایش بدید.

شعارشون هم در هر شماره و کنار عکس بچه ها اینه:این کودکان به رأی شما نیاز دارند(هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم خودموننیشخند)

انتقادات من به نحوه برگزاری جشنواره:

1)اولیش رو که چند پاراگراف بالاتر گفتم،با اسمش مشکل دارم.

2)و دومیش هم اینه که به نظر میاد نحوه برگزاری جشنواره عادلانه نیست،یعنی شرایط برای همه یکسان نیست.تو شماره های قبلی تعد عکسهای کمتری چاپ میکردن و عکسها در سایز درشت و بعضا تمام قد بودن.طبیعتاً چون تعد کاندیداها کمتر بود درصدهای هر شخص بیشتر میشد،اما تو این شماره١٢٠ عکس خیلی کوچیک چاپ شده بود.تازه عکسها رو هم محدود به صورت کرده بودن،(نمونه ش عکس رضوان خاتون).

طبیعتاً وقتی بعضی از عکسها تمام قد باشن نحوه ژست گرفتن هم تو انتخاب اون فرد خیلی موثره.

و یه انتقاد خیلی بزرگ که به این جشنواره وارده :

3)شماره اول فقط عکس حدود ٢٩ کودک خوشگل و مامانی رو چاپ کردن به اضافه کدهای اختصاصیشون،اما از شماره دوم به بعد به غیر از چاپ عکس کاندیداتورهای جدید عکس ٨ کودکی رو که در شماره قبل به عنوان برترین کودک شناخته شدن با درصد آرای مأخوذه شون تو یه صفحه میزنن.

شماره اول که هیچ،شماره دوم که عکسها رو زده بودن یه اتفاق عجیب افتاد و اونم این بود که کودکی که مثلاً بیشترین آراء رو در شماره قبل به دست آورده بود(برترین کودک اولین سری)اصلاً عکس و اسمش در شماره قبل چاپ نشده بود.هفت نفر بعدی بودن،اما ما هرچی گشتیم اثری از نفر اول نبود که نبود.حالا چطور ١۶۵٨ نفر به عکسی که چاپ نشده بود رأی دادن ما که هنوز هم نفهمیدیم؟هر کی فهمید به ما هم بگه.

البته چندین بار سعی کردم این مطلب رو از طریق ایمیل به مسئولین مجله یادآوری کنم ولی متأسفانه نشد.حالا باز هم امتحان میکنم.

شما هم دست به کار شید و عکس کوچولوهای ناز و بانمکتون رو بفرستید.خداییش تو همین وبلاگستان یه عالمه کوچولوهای خوشگل داریم که شانس خیلی بالایی واسه انتخاب شدن دارن.

برای ارسال عکسها میتونید عکسهای مورد نظرتون رو به آدرس: jashnvare.seeb@gmail.com  ارسال کنید،فقط یادتوننره که حتما یه شماره تماس از خودتون هم توی اون ایمیل بزارید که در صورت لزوم باهاتون تماس بگیرن.امیدوارم اسم کوچولوهای ناز شما رو جزو منتخبین ببینم.

پینوشت:

1)از همه دوستانی که تو این مدت با کامنتهای پر از مهرشون به ما انرژی مثبت دادن و برای سلامتی فرشته های کوچولومن دعا کردن بینهایت ممنونم.همتون رو یه دنیا دوست دارم و همتون برام عزیز و مهم هستید و همیشه به یادتونم و تک تکتون رو دعا میکنم.

شادیهای دل من همچنان مریض هستن و میتون بگم که سرماخوردگیشون خیلی شدیدتر شده.امروز دوباره بردیمشون دکتر که داروهاشون عوض شد و امیدوارم که با این تجویز جدید زود زود خوب بشن.

خودم حالم از هر دوی اونها بدتره و به زور خودم رو سرپا نگه داشتم.از فرق سر تا نوک انگشت پام به شدت درد میکنه و چند روزه که توی تب میسوزم،اما خب باید خودم رو سرپا نگه دارم تا بتونم به این دو تا امانت الهی برسم.

قسمت جالب قضیه اینه که این فرشته کوچولوهای من هر چقدر که بیحالتر میشن در کنار اینکه بداخلاقیهاشون بیشتر میشه و نق زدنهاشون سر به فلک میزاره،تواناییشون برای به هم ریختن خونه هم به شکل عجیبی بیشتر میشه.فقط امیدوارم تو این چند روز کسی در خونه ما رو نزنه چون روی باز کردن در رو ندارمخجالت

 2)دودل بودم واسه فرستادن عکس رضوان خاتون به مجله،آخه از یه طرف دوست داشتم تا سنش کمه و محدودیتی از نظر شرعی نداره تو اینجور جشنواره ها شرکت کنه که بعدها تو دلش نمونه،و از طرف دیگه چون میدونم آخرش این مجله ها دور انداخته میشن دوست ندارم عکس بچه های من توشون باشه(خود درگیری گرفتم از نوع شدیدش)

3)حالا که یکساله ها هم میتونن شرکت کنن برم بگردم ببینم کدوم عکس محمدمهدی رو بفرستم...فکر کن عکس محمدمهدی با اونخنده های بینظیرش روی جلد مجله(کاش میشد صداش رو هم روی جلد مجله چاپ میکردن)

/ 21 نظر / 41 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نازنین دختری از فصل تابستان

سلام عزیزم من مجله رو که ندیدم ولی با دو تا خطی که دارم به این شماره کد رضوان رو اس ام اس کردم انشالله که رضوان برنده میشه ما به تشکر راضی هستیم[زبان][ماچ]

تينا بيدي

واي خداي من هنوز فرشته كوچولوها خوب نشدن؟؟؟ ان شالله به همين زودي ها اين بساط مريضي از خونتون برچيده شه. مامان فرشته ها هزار ماشالله چقد فعالي ها. اين مجله ها و وبسايتها رو از كجا پيدا مي كني. من كه به زور وقت مي كنم بيام وب رها رو آپ كنم و به دوستاش سر بزنم. عكس خيلي قشنگي از رضوان خاتون جون فرستاده بودي ان شالله كه برنده مي شه. نه عزيزم چرا احساس خود درگيري داري؟ اصلا كار خيلي خوبي هم كردي. مطمئنا رضوان خاتون هم از ديدن عكسش تو مجله كلي خوشحال شده تازه وقتي بزرگتر شه و بدونه مامانش چقد دوسش داشته كه عكسشو داده مجله بيشتر خوشحال مي شه. نگران دور ريختنش هم نباش.پس وقتي ان شالله بزرگ شد و نفر اول كنكور شد بازم عكسشو مي ندازن روزنامه اونوقت بازم ممكنه دور ريخته شه. ولي مهم اينه كه مطرح و مهم شده. [ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ]

مامان بردیا

[نیشخند]بازم سلام کلا ما از رونمیریم از این مهمون پرروهاییم[نیشخند]همش میایم.براشون ارزوی سلامتی مسکنم.براش کدش رو ارسال کردم.جایزشم نوش جونش[ماچ][گل]

shirin

een aksesh kheili ghashange eshalah baranadeh meshe een dokhtar golemon[ماچ][قلب]

مامان مریم

سلام من یه اس مس زدم واسه دخملم که برنده شه ببوسشون

زینب مامان محمد مهدی و ملیکا

ما اینجاییم زیر سایه شما فدات بشم ممنونم از این که به فکرم بودی خیلی مشغله فکری و در گیری و کار دارم اط دست ملیکا و محمد مهدی

آزاده

سلام عزیز دلم ممنون که بهم سر زدی چقدر ناراحت شدم وقتی فهمیدم هنوز خوب نشدید..البته احتمالا چون با هم سرما خوردید یکم بیشتر طول می کشه......اما اکشالی نداره گلم بیماری و سلامت دو روی یک سکه هستند امیدوارم زود زود خوب بشین و تو این ایام بتونین از عزاداری ها استفاده کنید ما رو از دعا خیر فراموش نکنید

پریسا

سلام کوچولوهای نازی دارید خدانگهدارشون باشه .اگه دوست داشتی به وبلاگ من هم سر بزنید[گل]