شب آرزوهای خوب

تا کی به خاطر رودواسیهامون با دیگران خودمون رو فدا کنیم و فرصتای طلاییمون رو از دست بدیم.امشب از اون شباییه که اگه رفت و کاری واسه خودمون نکردیم حسرت و اضطراب تا سال دیگه ولمون نمکنه،اضطراب اینکه شاید تا سال دیگه وقت نداشته باشیم که جبران مافات کنیم،یادت هست این حسو هرسال شبای قدر و یا شب آخر ماه رمضون که بیشتر از همه دلتنگی،داری.آخ که دلم چقدر تنگه.اما امشب رو نه میخوام از دست بدم و نه میخوام با آرزوهای کوچیک فرصتای بزرگتر رو فدا کنم.

امشب میخوام فقط و فقط آرزوهای خوب بزرگ بکنم(آدم باید زرنگ باشه)

ای خدا من که تا همین امروز روسیاهترین و بدبختترین بنده ی تو بودم،امشب طمعکارترین بنده تو هستم،حریصترین بندت به رحمتت،مشتاقترین زن به رضایتت و عاشقتترین مادر به لبخندت...بر من بخند

همینجا اولین آرزو متولد میشه:خدای من قسم به ذات انورت،که نه تنها امشب که هر شب و هر لحظه منو ببخش.من فراموشکارم.یادم میره،مطمئنم که فردا یادم میره عهدی رو که امشب با تو میبندم،اما فراموشی به درگاه تو راهی نداره پس از تو میخوام  که من و همه ی بنده هایی رو که حتی ذره ای توی قلبشون جا داری فراموش نکن،رهامون نکن و این خواسته ی همیشگی ما رو که درخواست مغفرت از طرف تو هست،حتی وقتی که ما یادمون میره به زبون بیاریم یا از دلمون بگذرونیم تو فراموش نکن.از همین حالا تا... همیشه از ما راضی باش تا اونجا که وقت کوچمون بشنویم که خطابمون میکنن:یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیة مرضیة(واینکه من اسم خودم رو عاشقانه دوست دارم برای همین یک آیه س)

خدایا از ما و پدرا و مادرا و خواهرا و برادرامون،از بچه هامون و بچه هاشون،از دوستامون و دوستاشون...از همه ی اونایی که به وحدانیت تو اعتقاد دارن همین امشب راضی شو و دستمونو محکم به دستای مهربون خودت قفل بزن که جایی قدم نزاریم که تو نباشی و به ما رحم کن.

خدایا دنیا پر از ظلم و فساد شده و زمین دیگه جای امنی برای زندگی کردن نیست.همه ی بنده های خوب تو محجور و مطرود شدن و دنیا داره به کام اونایی میچرخه که کام بنده های صالحت رو تلخ کردن...خدایا همه ی فرصتایی که پیش روی بچه های ما قرار داره،داره تبدیل به فرصتای گناه و تباهی میشه،پس کی منجی بر حقت رو میرسونی؟آیا هنوز وقت عمل کردن به وعده ازلیت نرسیده؟خدایا مهدی موعود رو به یاری ستمدیدگان برسون که کاری از دست کس دیگه ای بر نمیاد.اما قبل از اینکه برسونیش کاری کن از ما راضی بشه،زخمایی رو که هربار که پرونده اعمال ما رو پیشش میبردن به دلش مینشست مرحم بزار.ازش بخواه که به حق شوکت و عظمت خودت از ما راضی بشه. خدایا از همیشه به رحمتت تو و ظهور منجی نیازمندتریم...به ما رحم کن.

خدایا امروز چهلم رحلت یکی از بندگان صالح تو،آیة الله العظمی بهجت بود،کسی که من و خیلیا مثل من سالها اعمالمون رو با دستورات ایشون مطابقت میدادیم تا مورد رضای تو باشه،خدایا کسانی رو مثل ایشون که واسطه فیض و رحمت برای ما هستم و به برکت وجود اونها بلاها از سر ما برمیگردانی حفظ کن و امنیت و آرامش رو به برکت وجودشون به کشورمون برگردان و به ما رحم کن

خدایا توفیق زیارت خانه نورانی خودت،و اولیا و نزدیکان خاصت رو به همه ی ما عنایت کن.نه اینکه با پاهامون به زیارتشون بریم،کاری کن که دلامون خونه تو و دوستان تو بشه...و به ما رحم کن.

خدایا شفای مریضا و برطرف کردن حاجت نیازمندا کاریه که اگرچه به بعضی بنده هات محول کردی...ولی کی اینروزا به وظیفه خودش درس عمل میکنه؟خدایا دستی از آستین رحمتت بیرون بیار و ....به ما رحم کن

خدایا یا سختیهای دنیا رو از سر راه ما و عزیزان و فرزندانمون بردار و اگر به صلاحمون هست زندگیهامون را راحت و گرفتاریهامون رو کم کن،یا تحمل سختیهایی که به ما میرسه قبل از رسیدن مشکلات به ما بده که ناشکری و نافرمانی تو رو نکنیم که هرکس نا شکری و نافرمانی تو رو بکنه از همه بدبختره پس...به ما رحم کن.

خدایا همه ی عزیزانی که سالها و روزهای قبل از دست دادیم و دستشون از دنیا کوتاهه به حق این شب و اعمالی که تو تو این شب توفیق انجامش رو به ما میدی قرین رحمت خودت بگردون و بار گناه همه ی اونا و همه ی ما رو سبک کن و به ما رحم کن.

موفقیت و سلامتی و طول عمر همه کسانی که دوستشون داریم،پدر،مادر،فرزند،خواهر، برادر،همسایه،دوست و...در دستانی باکفایت توست،به همه ما عطا کن و به ما رحم کن.

کسانی که در آرزوی گشایشی در کارشون هستن،نیازمندا و بیمارا و کسانی که در آرزوی فرزند هستن،خدایا حاجتشون رو به نحو احسن برآورده کن و به همه ی زنان باردار کمک کن تا بارشون رو به سلامتی و راحتی زمین بگذارن و به همه ی ما توفیق داشتن فرزندانی سالم و تربیت کردن بندگانی صالح برای خودت رو بده و به ما رحم کن.

بعضی از اعمال این شب بزرگ:

اولش این بوده که مستحب بوده امروز رو روزه بگیریم(من که به خاطر نی نی و اینکه الان تو شرایط رشده نتونستم روزه بگیرم.کاش شماها این توفیق نصیبتون شده باشه.و ای کاش تا ماه مبارک رمضان اونقدر قوت بگیرم که بتونم هم روزه هامو بگیرم و هم به نی نی آسیبی نرسه.ان شاءالله)

پیامبراکرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: ماه رجب، ماه استغفار امت من است. پس در این ماه بسیار طلب آمرزش کنید که خدا آمرزنده و مهربان است.
اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب نامند. در این شب ملائک بر زمین نزول می کنند. برای این شب عملی از رسول خدا صلی الله علیه و آله ذکر شده است که فضیلت بسیاری دارد و بدین قرار است:
روز پنج شنبه اول آن ماه - در صورت امکان و بلا مانع بودن - روزه گرفته شود. چون شب جمعه شد
مابین نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز اقامه شود که هر دو رکعت به یک سلام ختم می شود و در هر رکعت یک مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود. و چون دوازده رکعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذکر" اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی آله" گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذکر "سبوح قدوس رب الملائکة والروح" گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذکر "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انک انت العلی الاعظم" گفته شود. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذکر "سبوح قدوس رب الملائکة والروح" گفته شود. در اینجا می توان حاجت خود را از خدای متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت می رسد.
پیامبر اکرم صلوات الله علیه در فضیلت این نماز می فرماید: کسی که این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می فرستد. پس او به آن فرد می‌گوید: ای حبیب من، بشارت بر تو باد که از هر شدت و سختی نجات یافتی. میّت می‌پرسد تو کیستی؟ به خدا سوگند که من صورتی زیباتر از تو ندیده‌ام و کلامی شیرین تر از کلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوئیده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افکند.

 

پینوشت ها:

١)من تو این مطلب هرچی که گفتم از روسیاهی و گناه منظورم خودم بوده و هرجا که ضمیر مخاطب به کار بردم بازم به خودم برمیگرده.کلاً اینا کلکلای من بوده با خودم،به کسی بر نخوره خدای نکرده

٢)در لحظات ملکوتی که امشب با خدای خودتون خواهید داشت ما رو هم از دعای خیر خودتون بینصیب نزارید.راستی برای خواهر کوچولوی منم که شمارش معکوس دنیا اومدن نینیش شروع شده دعا کنین که خدا بهش کمک کنه و زایمان راحتی داشته باشه و نینیش رو به سلامتی دنیا بیاره

دعاهاتون قبول باشه و تو لحظه لحظه ی با خدا بودن بهتون خوش بگذره

/ 12 نظر / 64 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زینب مامان محمد مهدی

ممنون دوست خوبم از نوشتن این همه مطالب پر بار من که فیض بردم راستی خانومی ما روز یک شنبه داریم میایم به شهر شما خوب میشد اگر بتونم از نزدیک باشما آشنا بشم [گل]

نازنین مامان راشا

سلام عزیزم ممنون به ما سر زدین. جای زهم روی بینی تمشکی معلوم بود که مال خنج زدن نیست. خدا رو شکر که الان خوب شده. بچه س دیگه [لبخند] من درست متوجه نشدم شما یه رضوان خاتون خوشگل و گوله نمک دارین و یه نی نی هم توی راه؟

لیلی مامان یونا

سلام من هم برای سلامتی رضوان خانم و تمامی کوچولوها و فرشته مهربون دعا میکنم[قلب]

لیلی مامان یونا

خیلی خیلی از شنیدن صدای گرم و مهربون شما و رضوان نازنینم خوشحال شدم [بغل][ماچ] حتما اومدیدزیتون خبرمون کنید[لبخند]

نانا

سلام عزیزم... امیدوارم تمام آرزوهات برآورده بشه..... برای منم دعا کن .... من همیشه وقتی می خوام دعا کنم سلامتی می خوام.. بعد اینقدر اسم می برم که شرمنده می شم دعای دوم رو بگم [نیشخند]

نانا

راستی یادم رفت امیدوارم خواهر کوچولوت هم به خوبی و خوشی نی نیش رو به دنیا بیاره. حالا بگو ببینم نی نیش چی هست!! به دنیا اومد عکسش رو برامون بزاری ها.....[ماچ][ماچ][ماچ]

آرتین بزرگ مرد کوچک

مامان جون فرشته‌ها مرسی ازاینکه به آرتین سر زدید. ماشالا به این گل دختر شما که چقده خانومه. خدا حفظش کنه. تورو خدا ما روهم دعا کنید. دلتون خیلی پاکه. می‌بوسمتون و با اجازه لینکتون کردم.[ماچ][ماچ][ماچ]

آرتین بزرگ مرد کوچک

راستی مامان جون در مورد گذاشتن عکس من بوسیله این سایت عکس رو آپلود می‌کkم و اصلا هم دردسر نداره www.tinypic.com خودش اندازه عکس رو برای وب سایت داره فقط باید انتخابش کنی.

پریسا

سلام مامان فرشته هاي مهربونم.. خوبيد ؟ خوشيد؟ مرسي از اينكه سر زديد. من از وبلاگتون خيلي خيلي خيلي خيلي خوشم اومده . مخصوصا از قالب خوشگلش .خيلي نازه... اگه با تبادل لينك موافق بودين.. خبرممممممممممممممكنين . منتظرتونممممم. فعلا