چقدر بده اینکه....

چقدر تاسف برانگیزه اینکه:

رز سیاهکه یک ساعت خلوت با خدا دیر و طاقت فرساست. ولی 90 دقیقه بازی یک تیم فوتبال مثل باد می‌گذره!

رز سیاهکه صد هزارتومان کمک در راه خدا مبلغ بسیار هنگفتیه اما وقتی که با همون مقدار پول به خرید می‌ریم کم به چشم میاد!

رز سیاهکه یک ساعت عبادت در مسجد طولانی به نظر میاد اما یک ساعت فیلم دیدن به سرعت می‌گذره!

رز سیاهکه وقتی می‌خوایم عبادت و دعا کنیم هر چی فکر می‌کنیم چیزی به فکرمون نمیاد تا بگیم اما وقتی که می‌خوایم با دوستمون حرف بزنیم هیچ مشکلی نداریم!

رز سیاهکه وقتی مسابقه ورزشی تیم محبوبمون به وقت اضافی می‌کشه لذت می‌بریم و از هیجان تو پوست خودمون نمی‌گنجیم اما وقتی مراسم دعا و نیایش طولانی‌تر از حدش می‌شه شکایت می‌کنیم و آزرده خاطر می‌شیم!

رز سیاهکه خوندن یک صفحه و یا بخشی از قرآن سخته اما خوندن صد صفحه از پرفروشترین کتاب رمان دنیا آسونه!

 رز سیاهکه سعی می‌کنیم ردیف جلو صندلی‌های یک کنسرت یا مسابقه رو رزرو کنیم اما به آخرین صف نماز جماعت یک مسجد تمایل داریم!

رز سیاهکه برای عبادت و کارهای مذهبی هیچ وقت زمان کافی در برنامه روزمره خود پیدا نمی‌کنیم اما بقیه برنامه‌ها رو سعی می‌کنیم تا آخرین لحظه هم که شده انجام بدیم!

رز سیاهکه شایعات روزنامه ها رو به راحتی باور می‌کنیم اما سخنان قران رو به سختی باور می‌کنیم!

رز سیاهکه همه مردم می‌خوان بدون اینکه به چیزی اعتقاد پیدا کنند و یا کاری در راه خدا انجام بدند به بهشت برن!

رز سیاهکه وقتی جوکی رو از طریق پیام کوتاه و یا ایمیل به دیگران ارسال می‌کنیم به سرعت آتشی که در جنگلی انداخته بشه همه جا رو فرا می‌گیره اما وقتی سخن و پیام الهی رو می‌شنویم دو برابر در مورد گفتن یا نگفتن اون فکر می‌کنیم!

دارید می‌خندید؟

دارید با خودتون میگید اه بابا این دیگه کیه؟

دارید فکر میکنید؟

 

این حرفا رو به گوش بقیه هم برسونید و از خداوند سپاسگزار باشید که او خدای دوست داشتنی ست.

آیا این تاسف بر انگیز نیست که وقتی می‌خواهید این حرفا را به بقیه بزنید خیلی‌ها را از لیست خود پاک می‌کنید؟ به خاطر اینکه مطمئنید که اونا به این چیزا اعتقاد ندارند؟

این اشتباه بزرگیه اگه فکر کنید دیگران اعتقادشون از ما ضعیف تره

/ 23 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
shirin

salam behetoon ray dadam to veblagnevsan

hasti

سلام خوبی؟ شاه و دیدی چه خوشمله . بهتر از خودش بود میگم مو رای دادما بدو پسملتو ور دار بیا مو تا 20سال دیگه میترشم [نیشخند] مرسی که اومدی.

مامان شکوه

خیلی زیبا نوشتی خواهر جان [قلب]راستی با اجازه منم بهتون رای دادم [گل]

عمه titi

سلام عزیزم می خوام تووبلاگ پارسا یه پست بذارم بانام پارسا ودوستان وبلاگی اشکالی نداره یه عکس از محمد مهدی ورضوان خاتون هم توش بذارم

نازنین مامان فاطمه

سلام عزیزم خوشحالم برگشتی[قلب] خیلی زیبا نوشتی حرف دل چند روز پیش من بود...آخه اینجا یه مسجد دارن درست میکنن ولی کسی دستش تو جیبش نمیره برا کمک کردن اونوقت همونها چند هزار کرون میدن تا برا بچشون که از رنگ اسکیهاش خوشش نیومده یه اسکیِ دیگه میخره[ناراحت] واقعا جای تاسف داره[نگران]

اكرم

عزيزم اين مطلبت هم مثل ساير مطالب زيبا بود،من كه لذت بردم و ... در فكر فرو رفتم و به تلخيه اين واقعيت تاسف خوردم! دو تا دسته گلهات رو ببوس![ماچ][ماچ][لبخند]

یک خانوم پرنیان

خدایا اون قده بزرگی که کم ما رو زیاد می بینی . و ما اون قده کوچیک که زیاد تو رو کم....

مادر سام

خانمی گل سلام. چقدر نوشته هات زیباست و واقعیت ما آدمایی که سرمون به دنیا گرمه. ممنونم. باز هم بنویس. دو تا کوچولی گلمون رو می بوسم. راست منم یه پسر سه ساله دارم. که معجزه ای است از طرف خدا.[لبخند]